REALIZACJA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ-ZMIANA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

W roku szkolnym 2012/2012 realizujemy innowację pedagogiczną:

"Wychowanie przez gotowanie. Zmiana nawyków żywieniowych poprzez świadome i aktywne działania - kształtowanie postaw prozdrowotnych”,

w ramach której zarówno dzieci młodsze jak i starsze samodzielnie przygotowują różne przetwory oraz potrawy z warzyw i owoców, które nie zawsze chętnie jedzą, JEDNAK JAK SAME ZROBIĄ TO LEPIEJ SMAKUJE

Pierwszy tydzień października w naszym przedszkolu przyniósł wiele wrażeń i radości. Podczas zajęć zwracaliśmy szczególną uwagę na wartości odżywcze warzyw i owoców z naszych ogrodów i sadów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem poznawały warzywa i owoce za pomocą różnych zmysłów. Próbowały warzyw z zamkniętymi oczami, rozpoznawały je za pomocą dotyku bądź węchu. Śpiewały piosenki, inscenizowały je, wcielając się w role owoców i warzyw. Samodzielnie przyrządziły sałatkę owocowo – warzywną, kompot owocowy oraz ogórkową dżdżownicę. Naszym działaniom towarzyszyło hasło: Jeśli zdrowym dziś być chcesz, warzywa i owoce musisz jeść! Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.