WPROWADZENIE NOWEJ ZASTAWY STOŁOWEJ

19 listopada br. w związku z realizacją innowacji pedagogicznej pod hasłem "Wychowanie przez gotowanie" w naszej grupie została wprowadzona nowa zastawa stołowa. Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę na to, w jaki sposób należy z niej korzystać i do czego służą poszczególne elementy.Jednak to nie wszystko. Próbowaliśmy sobie wyobrazić, o czym mogą ze sobą rozmawiać siostra łyżka i brat widelec - w ten sposób powstała krótka inscenizacja. Porównywaliśmy elementy zastawy do znanych nam figur geometrycznych, ustawialiśmy naczynia pod dyktando pani nauczycielki, a najważniejsza była nauka prawidłowego nakrycia stołu, która po krótkich ćwiczeniach stała się dla nas dziecinnie prosta. Wyjaśniliśmy sobie również nie wszystkim znane słowa, tj.: sztućce, waza, zastawa stołowa, serwetnik. Natomiast kilka dni później układaliśmy serwetkowe róże, które stanowią przepiękną ozdobę stołu. Efekty naszych działań można podziwiać w galerii.

Aneta Kurpiers