PLAC ZABAW 2013

NOWY PLAC ZABAW -

FUNDACJA BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

im. Jana Kantego Steczkowskiego

SPEŁNIŁO SIĘ NASZE MARZENIE!!!

Publiczne Przedszkole w Chrząstowicach ma nowy plac zabaw. Stało się to za sprawą ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Przyjazne przedszkole" zorganizowanego przez Fundację im. Jana Kantego Steczkowskiego, działającej przy Banku Gospodarstwa Krajowego, do którego przystąpiło nasze przedszkole w lutym 2013 r. Do finału dotarliśmy w gronie pięciu najlepszych przedszkoli w Polsce, z programem, który według komisji był najciekawszy. W ostatnim etapie komisja konkursowa z Warszawy, przybyła do naszego przedszkola, by na "żywo" ocenić lokalizację i warunki, jakim powinna ona odpowiadać, a także współpracę ze środowiskiem lokalnym, gdyż była ona jednym z wielu kryteriów mających wpływ na wynik konkursu. No i udało się - wygraliśmy.

Montaż placu zabaw odbył się w piątek, 7 czerwca 2013r., przy pomocy wolontariuszy z Fundacji w Warszawie, Banku Gospodarstwa Krajowego w Opolu, oraz rodziców, pracowników przedszkola, a także przedstawicieli władz gminy na czele z panią Wójt.

Natomiast uroczyste otwarcie, połączone z III Festynem Rodzinnym, odbyło się już na drugi dzień, w sobotę, 8 czerwca 2013r.

Wreszcie po wielu dniach opadów deszczu, znowu świeci słońce. Dzieci teraz będą mogły do woli cieszyć się nowymi, atrakcyjnymi urządzeniami, które posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Lidia Ryszkowska

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J. Korczak

Za tworzenie inspirującego, przyjaznego i bezpiecznego otoczenia, a tym samym sprawiania radości wszystkim, którzy wzięli udział w budowie placu zabaw