Walentynki w przedszkolu

W przedszkolu także obchodziliśmy święto z okazji Walentynek. Dzieci wykonały dla swoich bliskich kartki walentynkowe, a póżniej same zasmakowały trochę słodkości. Panie przygotowały dla Nich pyszne gofry z ulubioną bitą śmietaną. Charakter tego święta podkreśliły piękne dekoracje w sali.

Poniżej ujęcia z walentynek, po kliknięciu zdjęcia otworzy się galeria zdjęć.

Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem

Około godziny 9.30 rozpoczął się Bal Karnawałowy połączony z uroczystością Dnia Babci i Dziadka. Cała uroczystość miała miejsce w Klubie Samorządowym w Chrząstowicach. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Na wstępie Pani Dyrektor Helena Staniszewska przywitała zaproszonych dziadków, oraz dzieci ciepłymi słowami. Później z kolei był czas na występy dzieci z przedszkola.

Grupa maluchów rozpoczęła występ artystyczny tańcem i śpiewem. Następnie grupa starszaków uświetniła tę uroczystość poprzez taniec ,,Karuzela” według metody Batii Strauss oraz recytację wiersza pt. ,,Zagadka dla babci i dziadka”. Wśród babć i dziadków można było zauważyć radość i dumę, ale także łzy i wzruszenie. Zaś mali artyści z przejęciem reprezentowali wcześniej przygotowane tańce, śpiewy i wiersze.

Po zakończonej części artystycznej przyszedł czas na wyczekiwaną przez wszystkich zabawę karnawałową. Zabawę tę rozpoczął zaproszony wodzirej, który świetną muzyką i swoim poczuciem humoru poprowadził całą zabawę. Dzieci wreszcie mogły zatańczyć ze swoim dziadkiem, a także babcią. Były wężyki, kółeczka i tańce w parach. Ponadto dla dziadków, jak i dla dzieci był przygotowany poczęstunek przez Panie z kuchni i rodziców. Każdy znalazł z pewnością coś dla siebie, bowiem poczęstunek dopełnił udaną zabawę.

W przerwie pomiędzy kolejnymi tańcami dzieci obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi upominkami. Były to słodkie babeczki w wykonaniu dzieci młodszych, oraz ramki z odciskami rąk i życzeniami od straszaków. Po kolejnych szaleństwach na parkiecie wybiła godzina zakończenia imprezy. Zmęczone, ale jakże zadowolone dzieci powróciły wraz z Paniami nauczycielkami do przedszkola na obiad. Zaś niektóre dzieci w radosnym nastroju rozeszły się do domów wspólnie z babciami i dziadkami.

Poniżej ujęcia z balu, po kliknięciu zdjęcia otworzy się galeria zdjęć.

Zima w przedszkolu

W zeszły piątek pogoda wkońcu Nas mile zaskoczyła. Grupa starszaków, jak i maluchów spędziła popołudnie na zimowych szaleństwach w śniegu. Poniżej ujęcia ze świetnej zabawy na śniegu, po kliknięciu zdjęcia otworzy się galeria zdjęć.